Корзина
82 отзыва
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Земляничная плантация: работы в сентябре.

Земляничная плантация: работы в сентябре.

Сентябрь - пора подготовки земляничных растений к зиме. В статье изложена инструкция по защите товарной плантации клубники в летне - осенний период. Перечислены сорта пригодные для интенсивных фермерских посадок, инсектициды, фунгициды и удобрения.

Поради до часу.

Вересень зазвичай – час збирання урожаю та підведення перших підсумків.

На полуничних плантаціях – час підготовки рослин до зимівлі.

Молоді рослини полуниці на плантаціях, що закладено в липні – серпні, вже укорінилися та утворили максимальну кількість бруньок.

Нагадаємо, що максимальний урожай весняної ягоди з сортів полуниці короткого світлового дня інтенсивних технологічних сортів, наприклад Альба (ранноьго строку дозрівання), Роксана (середнього), Азія (пізднього), можливо отримати з молодих рослин червневої-липневої посадки. Грунт на полях з інтенсивною технологією вирощування полуниці готувався за місяць до висадки. Площу звільнено від бур’янів за допомогою гербіциду суцільної дії Уроган Форте 50 SL (400 мл/га), внесено основні добрива, проведено фрезерування, нарізано гряди, змонтовано систему краплинного зрошення, натягнуто плівку для мульчування. Рослини висаджено з касетної розсади, або флянцями.

Проти групи грунтових шкідників та хвороб, касети перед посадкою полито розчином інсектициду на основі неонікатиноїду (Актара 25WG) та фунгіцидного протравника на основі флудіоксанілу (Максим), або беномілу (Фундозол, Бенлат).

Зазвичай, за умов достатньго зрошення розсада полуниці починає інтенсивний розвиток.

В липні ― серпні рослини підживлювали комплексним мікродобривом Мікро-Мінераліс (Універсальний) 1,5 л/га та Мікро-Мінераліс (Фосфор-калій) з інтервалом 10-14 днів, за умов дефіцита заліза, магнія або інш. – хелатними моноелементними добривами Мікро-Мінераліс (Залізо), (Калій), (Магній). Розвиток листоїдних комах, полуничного та павутинного кліщів контролювали інсекто-акарицидами Актеллік (0,6 л/га) та Вертимек 0,7 л/га. В літній період здорова розсада полуниці зазвичай не ушкоджується листовими хворобами.

В вересні відбувається закладка генеративних бруньок. Від якості живлення та загального фітосанітарного стану залежить кількість квітконосів та квітів у кожної окремої рослини, отже закладається весняний прибуток фермера.

Основні роботи на посадках всіх віків складаються з фунгіцидних обробок та підживлення макро- та мікроелементами. В вересні слід обмежити постачання азоту.

В першій декаді вересня доцільно провести листове підживлення поліелементним розчинним мікродобривом. Для підтримки закладки генеративних бруньок підживлення доповнюють борними добривами, наприклад Мікро-Мінераліс (Бор) 1 л/га.

Через 10-14 днів після попереднього, слід почати калійне підживлення для стимуляції накопичення сухої речовини в підземній частині рослин, що підвищує загальну зимостійкість полуниці і зберігає зачаткові квітконоси.

Після зниження нічних температур до +10оС та за умов надмірної вологи необхідно проводити профілактичні фунгіцидні обробки. Зазвичай для запобігання розвитку борошнистої роси, білої і бурої плямистості, сірої гнилі використовують системний препарат на основі ципродинілу Хорус75 WG 0,4-0,7 кг/га на зміну з препаратом Топаз 100 EC. Пенконазол,  що входить до його складу, переміщується по рослині акропетально, трансламінарно і базипетально. Завдяки засвоєнню рослиною за перші півгодини і системній дії має виражений стоп-ефект та лікувальні властивості, навіть якщо зараження відбулося за три дні до внесення препарату. Таким чином, посадки полуниці позбавляються від основних грибкових хвороб.

Для отримання раннього весняного урожаю полуниці часто використовують сорти нейтрального світлового дня (Альбіон, Сан Андреас, Монтеррей, Королева Елизавета, та інші). Ці інтенсивні сорти відрізняються прискореним розвитком, отже висадку їх у відкритий грунт проводять в серпні ― першій декаді вересня. Розсада цих сортів після висадки та укорінення починає масово цвісти. З метою підвищення весняної урожайності з молодих рослин, необхідно обривати квітконоси в вересні-жовтні. 

Восени в Україні знов зростає попит та підвищується ціна на свіжу ягідну продукцію (полуницю, малину, ожину). Вересень-жовтень – період товарного збору урожаю полуниці сортів нейтрального світлового дня. Осінні погодні умови сприяють розвитку гнилі ягід: біла гниль, гірка або фітофторозна гниль, чорна гниль, але найшвидше поширюється і завдає найбільших економічних збитків сіра гниль.

За сприятливих умов ця хвороба здатна знищити до 80 % урожаю. Щоб запобігти втрат та водночас підвищити якість і терміни реалізації продукції, восени, як і навесні, використовують спеціалізований фунгіцид Світч 62,5 WG. Термін очікування – лише 7 днів. Компанія-виробник рекомендує дворазову обробку з нормою 0,75-1,0 л/га перед цвітінням і перед збиранням урожаю.

 

Замовити розсаду інтенсивних сортів полуниці короткого та нейтрального світового дня на осінь 2015 р. можна на сайті: http://vineyard.kiev.ua, обо за телефоном +380637823473

 

Замовити касетну розсаду інтенсивних промислових сортів заделегідь на травень-червень 2016 можна в ЛПХ "1-й Мартусівський Виноградник" за телефоном +380957680423.

 

Замовити мікродобрива ТОВ "МІНЕРАЛІС Україна" можна на сайті: http://fertilizer-mineralis.all.biz , або за телефоном +38 0950405715.

 

facebook twitter
Предыдущие статьи