Корзина
82 отзыва
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Армянский бактериоз абрикосов. Симптомы заболевания, методы лечения

Вірменський бактеріоз — це інфекційна судинна хвороба. Перші ознаки її з'являються ранньою весною, в перший період розпускання бруньок.

Синоніми хвороби: Бактеріальна хвороба абрикосових дерев, бaктeріальне в'янення абрикосів, бактеріальне всихання абрикосових дерев.

Збудник хвороби: Xaпthomoпas armeniaca (Mirzabekjan 1940) Gorlenko 1961.

Застарілі назви з6удника:Васtеrіиm armenicum Mirzabekjan 1940, Chlorobacterium armenicum (Mirzabekyan 1940) Кrasіl'nikov 1949,

Історія відкриття, розповсюдження. Хворобу вперше зареєстровано у 1938 р. на молодих 7-10-річних абрикосових деревах і виявлено лише y Вірменії.

Симптоми. Вірменський бактеріоз — це інфекційна судинна хвороба. Перші ознаки її з'являються ранньою весною, в перший період розпускання бруньок. Квіткові бруньки зморщуються, буріють, чорніють і всихають. У розбрунькованих квіточок пелюстки швидко буріють і довго висять засохлими. Листочки, які щойно з'явилися, зморщуються, скручуються від краю в напрямі верхньої поверхні уздовж головних жилок. Поступово листя в'яне, жовтіє і залишається висіти на гіллі, мов зварене. На початку захворювання на ураженому листі з'являється липкий, слизовий білий наліт, який підсихає, а потім зникає. Як правило, в'янення дерев починається з верхівки конуса гілок, розповсюджується униз, порушує нормальну фізіологію дерева і призводить до повного його в'янення. За сприятливих умов для розвитку хвороби уражене дерево впродовж 2-3 місяців повністю всихає. Якщо дерево до кінця вегетаційного періоду не загинуло, хвороба продовжує розвиватися наступної весни і дерево неодмінно гине. Коріння загиблих дерев залишається здоровим і тому зі сплячих вічок через деякий час розвиваються нові пагони, але згодом вони теж в'януть.

Описаний вірменський бактеріоз абрикосів за зовнішніми ознаками — в'янення абрикосових дерев нагадує бактеріальний опік, але він має і низку відмін: при цій хворобі не утворюється жовтий ексудат, кора не м'якне і не здувається, що властиво для опіку, а зморщування кори більш виявлено, ніж при опіку.

Вірменський бактеріоз абрикосових дерев має також деякі схожі ознаки з бактеріальним некрозом кори, який спричинюють бактерії роду P:seudomoпas. Але виділені штами збудника захворювання з ознаками в'янення абрикосових дерев при штучному зараженні сіянців абрикоса не спричинюють некротичних плям і не уражують плоди абрикоса. Заражене листя поступово жовтіє, скручується і настає типова картина в'янення як і у природних умовах. Крім того, хворіють лише абрикоси і персики, а не інші кісточкові (слива, вишня), що теж є відмінною ознакою хвороби.

Екологія збудника. Збудник Х. armeniaca належить до вузькоспеціалізованих фітопатогенних бактерій, які уражують лише молоді дерева абрикосів і персиків, що плодоносять. Збудник зберігається життєздатним на хворих деревах на відстані 30-40 см від місць видимих уражень гілок. У зрізаних гілках бактерії втрачають життєздатність через 45-60 діб, у ґрунті — через 6-7, а у стерильному, ґрунті — через 35-40 діб. Збудник виділяється з уражених зразків, головним чином, у період утворення білого нальоту (травень, червень), а не з усохлих органів дерев.

Бактерії проникають у тканини через продихи та поранення. Інкубаційний період від 6-7 до 21 дня залежно від методу зараження і зовнішніх факторів.

 

Препараты для лечения бактериоза абрикоса:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериальные болезни плодовых насаждений

 Бактериальная пятнистость листьев косточковых

Лохматый корень яблони и груши

Эрвиния амиловора

Бактериальный некроз коры яблони и груши 

Бактериальный некроз коры косточковых плодовых деревьев

Корневой рак яблони и груши

Эрвиния амиловора яблони

Бактериальный ожог косточковых

Черный бактериоз яблони и груши

Туберкулез яблони

Бактериальные галлы вишни

Бактериальный ожог листьев черешни

Некроз прививочного узла персика

Лоскутный бактериоз груши

Ямчастость деревьев косточковых

Ранний ожог черешни

Апоплексия деревьев персика

Бактериальная пятнистость незрелых плодов персика

Дырчатая бактериальная пятнистость косточковых

Корневой рак косточковых

Бактериальная водянка сливы

Бактериальная гниль коры яблони

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Предыдущие статьи