Корзина
82 отзыва
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Бактериальный ожог косточковых, Erwinia amylovora.Препараты для устранения бактериоза

Бактериальный ожог косточковых, Erwinia amylovora.Препараты для устранения бактериоза

Захворювання на кісточкових породах виявляється в місцях, де поблизу знаходяться уражені E. amyluvora дерева гpyшi або яблуні.

Синоніми хвороб: Американський опік, опік.

Збудник хвороб: Erwinia amylovora (Burrill 1882) Winslow et al. 1920.

Застарілі назви збудника: Micrococcus amylovorus Burrill 1882, Bacillus атуlovorus (Burrill 1882) Trevisan 1889, Bacterium amylovorus (Burrill 1882) Chester 1897.

Історія відкриття, розповсюдження, шкідливість. Опік плодових дерев - перша описана хвороба pocлин бактеріальної природи. Повідомлення про неї з'явилося у 1780 р. у США, і лише через століття у 1879-1882 рр. Т. Баррілл виділив і описав збудник. У 1913 р. І. Сербінов виділив у чистій культурі збудник опіку із зразків груші в садах Криму. В Західній Європі захворювання зареєстровано в Великобританії у 1958, а згодому Польщі у 1965 р. На плодових культурах хвороба розповсюджена в Південній і Північній Америці, Новій Зеландії, Данії, Франції, Турції, Японії, Болгарії, Польщі, Молдові, Німеччині. Є повідомлення про появу бактеріального опіку на груші, яблуні тa айві в Україні. Нами було виділено збудник захворювання з деяких інтродукованих в Україну видів родів Prunus i Malus. Через швидкоплинність бактеріaльний опік вважають дуже небезпечним.

Симптоми. Захворювання на кісточкових породах виявляється в місцях, де поблизу знаходяться уражені E. amyluvora дерева гpyшi або яблуні. Навесні на хворих деревах багато пагонів з усохлими бруньками, молоде листя і квіточки в'януть, чорніють і не опадають. На початку літа ураження може супроводжуватися хлорозом листя. Часто листя виглядає наче обпaлене або обшпарене. Залежно від сорту і виду рослин листя на хворих деревах може бути від темно- бежевого до чорного кольору. Верхівки молодих нездерев'янілих пагонів згинаються у вигляді гачечків, всихають, деякий час запишаються у такому вигляді на деревах, а згодом у суху погоду при підвищенні температури під дією вітру обламуються. У другій половині літа такі гачечки відсутні. На уражених пагонах у вологу погоду (або вранці, до настання спекотного півдня) виділяється мізерний ексудат. Явище вторинного ураження і відмирання рослин проявляється на карбонатних ґрунтах у вигляді жовтого хлорозу, а на кислих - у вигляді почервоніння листя. За штучного зараження штам патогену, виділений зі сливи, спричинив патологічний процес на молодих плодах сливи, малини, ожини і шипшини. Збудник уражує також троянду. Слива і троянда не є класичними рослинами-хазяїнами для збудника опіку, тому прояв хвороби на цих культурах свідчить про розширення його спектру дії.

Екологія збудника. Е. amylovora - поліфаг, уражує багато видів рослин, але основними рослинами-хазяїнами вважають грушу, яблуню, горобину і глід (родина Rosaceae). Ha кісточкових породах у природі. хворобу виявлено на персику, сливі, вишні. Під час інтенсивного розвитку захворювання Е. amylovora як епіфіта можна виявити на деяких видах бур'янів, але ж бур'яни не є екологічною нішею виживання збудника.

Збудник проникає, в рослини через продихи, сочевички і поранення. Ознаки хвороби проявляються вже на третій день після зараження. За сприятливих погодних умов хвороба швидко прогресує і призводить до усихання пагонів, гілля і дерев. Головними розповсюджувачами збудника є комахи: бджоли, оси, мухи та ін.

 

Средства защиты растений для лечения бактериального ожога косточковых (Erwinia amylovora):

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериальные болезни плодовых насаждений

 Бактериальная пятнистость листьев косточковых

Лохматый корень яблони и груши

Эрвиния амиловора

Бактериальный некроз коры яблони и груши 

Бактериальный некроз коры косточковых плодовых деревьев

Корневой рак яблони и груши

Эрвиния амиловора яблони

Корневой рак косточковых

Черный бактериоз яблони и груши

Туберкулез яблони

Бактериальные галлы вишни

Бактериальный ожог листьев черешни

Некроз прививочного узла персика

Лоскутный бактериоз груши

Ямчастость деревьев косточковых

Ранний ожог черешни

Апоплексия деревьев персика

Бактериальная пятнистость незрелых плодов персика

Дырчатая бактериальная пятнистость косточковых

Армянский бактериоз абрикосов

Бактериальная водянка сливы

Бактериальная гниль коры яблони

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Другие статьи