Корзина
82 отзыва
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Корневой рак косточковых. История открытия, распространения, вредность.

Корневой рак косточковых. История открытия, распространения, вредность.

Кореневий рак — дуже поширена хвороба плодових культур у багатьох країнах світу, в усіх зонах України, де 50-80% рослин уражені, а 20-45% садивного матеріалу через нього вибраковують.

Синоніми хвороби: Зобуватість коренів, рак кореневої шийки.

Збудник хвороби: Agrobacterium tumefaciens (Smith & Townsend 1907) Conn 1942.

Застарілі назви збудника: Bacillus radiobacter Beijerinck & van Delden 1902, Bacterium tumefacieпs Smith & Townsend 1907, Bacillus tumefaciens (Smith & Townsend 1907) Holland 1920, Phytomoпas tumefaciens (Smith & Townsend 1907) Bergey et al. 1923, Pseudomonas tumefaciens (Smith & Townsend 1907) Duggar 1909, Agrobacterium radiobacter (Beijerinck & van Delden 1902) Conn 1942, Pseudomonas radiobacter (Beijerinck & van Delden 1902) Krasil'nikov 1949, А radiobacter pv. tumefaciens (Smith & Townsend 1907) Kerr, Young & Panagopoulos 1978 і ін.

Історія відкриття, розповсюдження, шкідливість. Хвороба відома дуже давно. Багато років дослідники намагалися виділити збудник і тільки у 1907 р. Е. Сміту і С. Тауерсенду вдалося виділити і визначити збудник кореневого раку Bacterium tumefaciens.

Кореневий рак — дуже поширена хвороба плодових культур у багатьох країнах світу, в усіх зонах України, де 50-80% рослин уражені, а 20-45% садивного матеріалу через нього вибраковують. У садах кісточкових порід Молдови ураження хворобою становить 94%, а загибель дерев — 38%. Причиною широкого розповсюдження було те, що в 30-х роках ХХ ст. вважали, що кореневий рак нешкідлива хвороба. Уражені кореневим раком саджанці гірше приживляються, рідко досягають періоду плодоношення і швидше відмирають. Великої шкоди завдає кореневий рак у розсадниках, особливо при нестачі вологи в ґрунті. В південних і південно-східних регіонах України були випадки загибелі молодих садів від кореневого раку.

Шкідливість кореневого раку ще й в порушенні обміну і руху соків внаслідок розростання пухлин. Наприклад, у інфікованих рослин персика рух соків уповільнюється до 82%. У хворих дерев значно менший приріст.

Симптоми. На коренях і кореневій шийці рослин утворюються нарости, різні за формою і величиною. Після первинних пухлин утворюються інші. Повторні пухлини вільні від збудника. Пухлини дуже щільної (дерев'янистої) консистенції, їх поверхня горбкувата, інколи гладенька. В пухлинах судини відсутні, або наявні в обмеженій кількості.

Екологія збудника. Збудник хвороби А. tumefaciens уражує всі дводольні рослини, в т.ч. кісточкові породи плодових дерев, не уражує однодольні. Бактерії присутні у ґрунті, вважають поліфагами, хоча є штами, пристосовані до деяких видів рослин. Вони проникають через поранення. Інкубаційний період утворення пухлин не однаковий — від кількох тижнів до року і навіть більше і залежить від багатьох причин: віку, виду і стану рослини, місця інфекції, періоду вегетації, температури, освітлення, вологості та ін. Експериментально доведено, що тканини поранень, нанесених під час викопування, залишаються сприйнятливими до трансформації в пухлинні впродовж 3,5 місяця в період спокою у 60% рослин сливи і черешні. Низька температура ґрунту затримує пухлиноутворення. Виділити збудник можна тільки на ранніх стадіях розвитку первинних пухлин.

 

Средства защиты растений для лечения корневого рака косточковых (Agrobacterium tumefaciens):

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериозы плодовых насаждений

 Бактериальная пятнистость листьев косточковых

Лохматый корень яблони и груши

Эрвиния амиловора

Бактериальный некроз коры яблони и груши 

Бактериальный некроз коры косточковых плодовых деревьев

Корневой рак яблони и груши

Эрвиния амиловора яблони

Бактериальный ожог косточковых

Черный бактериоз яблони и груши

Туберкулез яблони

Бактериальные галлы вишни

Бактериальный ожог листьев черешни

Некроз прививочного узла персика

Лоскутный бактериоз груши

Ямчастость деревьев косточковых

Ранний ожог черешни

Апоплексия деревьев персика

Бактериальная пятнистость незрелых плодов персика

Дырчатая бактериальная пятнистость косточковых

Армянский бактериоз абрикосов

Бактериальная водянка сливы

Бактериальная гниль коры яблони

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Предыдущие статьи