Корзина
89 отзывов
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Борисполь, Киев

Препараты для устранения бактериального рака томатов

Препараты для устранения бактериального рака томатов

Clavibacter michigaпensis уражує всі органи томатів упродовж вегетаційного періоду.

Збудник хвороби: Clavibacter michiganensis subsp. michiganensis (Smith 1910) Davis et al. 1984.

Застарілі назви збудника: Corynebacterium michiganense (Smith 1910) Jensen 1934, Corynebacterium michiganense subsp. michiganense (Smith 1910) Jensen 1934, Coryntbacterium michiganense pv. michiganense (Smith 1910) Jensen 1934.

Історія відкриття, розповсюдження, шкідливість. Бактеріальний рак томатів вперше описано в1909 р. Е. Смітом в у США. У Радянському Союзі цю хворобу було виявлено вперше у 1936 р. в Криму і Західному Сибіру одночасно. З.С. Артемьєва в 1938 р. виділила збудник бактеріального раку томатів. Потім цю хворобу було виявлено у Вірменії та інших республіках СРСР. В Україні, крім Криму, бактеріальний рак описаний Бельтюковою, Л.В. Кабашною, Р.І. Гвоздяком, С.М. Мороз, І. Черненко.

Бактеріальний рак зустрічається в усіх Європейських країнах, Південній Африці, Австралії, Аргентині, Канаді. Тепер бактеріальний рак одна із найбільш поширених та шкідливих хвороб, що часом призводить майже до 96% відмирання рослин. Збудник бактеріального раку розповсюджується ураженим насінням, розсадою, ґрунтом, рослинними рештками. Шкідливість бактеріального раку різна і залежить від кліматичних та умов вирощування рослин, стійкості сортів.

 

Бактериозы томатов, бактериальный рак помидоров, Clavibacter michiganensis, симптомы, препараты, способы устранения, "ЛС-1", Цидокс Про

 

Симптоми. С. michiganeпsis уражує всі органи томатів упродовж вегетаційного періоду. Бактеріальний рак проявляється у в'яненні рослин внаслідок ураження судинної системи з одного боку, а з іншого — у вигляді плямистості плодів, листя, глибоких виразок на плодоніжках, стеблах, черешках і жилках листків. Зазвичай в'янення починається з нижніх листків. Втрата тургору відбувається вдень, відновлюючись вночі. Так може відбуватися кілька днів, поки остаточно лист не зав'яне. Потім в'ялі листки жовтіють і скручуються. При первинній інфекції біля основи черешка хворого листка уражені судини темніють. Судини стебла уражуються частково або повністю, що призводить до вимирання всієї рослини. Найсильніше уражуються елементи флоеми, а саме ситоподібні  трубки. Пізніше руйнується кора і на поверхні утворюються темні розриви у вигляді тріщин.

Судинами бактерії можуть проникати в плоди. Внутрішнє зараження плодів відбувається також із уражених плодоніжок без ознак в'янення. Поверхневе ураження бактеріальним раком проявляється у вигляді плямистості, відомою під назвою пташине око.

На зелених плодах уражені місця мають вигляд білих плям. Пізніше, коли плоди дозрівають, в центрі їх з'являються тріщини темного кольору, а білі плями стають жовтими. Такі ураження можуть бути на рослинах з ознаками в’янення, так і без них.

 

Препараты для лечения бактериального рака томатов:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериозы томатов:

Черная бактериальная пятнистость томатов

Некроз листьев томатов

Мягкая гниль томатов

Бактериальный ожог листьев томатов

Бактериальный вилт томатов

Бактериальная крапчатость томатов

Некроз сердцевины стеблей томатов

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Другие статьи