Корзина
88 отзывов
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Борисполь, Киев

Некроз сердцевины стеблей томатов, Psеudomonas corrugata

Некроз сердцевины стеблей томатов, Psеudomonas corrugata

Характерною ознакою хвороби є коричневі некротичні смуги на стеблі завдовжки 25-50 см.

Збудник хвороби: Psеudomonas corrugata (Scarlett et al. 1978) Roberts & Scarlett 1981.

Історія відкриття, розповсюдження, шкідливість. Некроз серцевини стебла є відносно новою хворобою. В Європі вперше було виявлено 1971 р. в Англії. В 1974 р. збудник було виділено в США. В 1977 р. такі ознаки ураження томатів спостерігали в Німеччині. В Польщі хворобу вперше виявлено в 1981 р. у плівкових теплицях на сортах іноземного походження. Інші автори вважають, що патоген був відомий в Польщі ще в 1979 р. У 1982 р. патоген виділили в чисту культуру в Румунії.

Останніми роками хворобу томатів, яка спричинюється Р. corrugata розповсюджено в Італії, Болгарії, Новій Зеландії, Югославії, на о. Крит. У СРСР вперше масове ураження рослин цим патогеном виявлено в тепличних господарствах на голландському гібриді Ріанто в Саратовській, Ленінградській, Московській областях, а також Латвії. За даними О.Н. Носової в умовах теплиць некроз серцевини стебел томатів є однією з найбільш розповсюджених і шкідливих хвороб.

Симптоми. Характерною ознакою хвороби є коричневі некротичні смуги на стеблі завдовжки 25-50 см. Пізніше утворюються тріщини. Вздовж розриву стебла в ділянці ураження серцевинна тканина коричневіє і некротизується. 3 таких стебел витікає слизова рідина з клітинами патогену. Іноді на стеблі вище місця ураження виростають повітряні корені. В'янення цілих рослин відбувається рідко. Опис симптомів некрозу серцевини стебла різними авторами неоднозначний. Це пояснюється тим, що Р. corrugata спричинює різні симптоми залежно від фізіологічного стану рослин, який в свою чергу, залежить від умов зовнішнього середовища. Часто водночас уражуються рослини збудниками некрозу серцевини стебел томатів і бактеріального раку, що призводить до їх загибелі. Комплекс уражень ускладнює проведення діагностики хвороби. Головною діагностичною ознакою при візуальному оцінюванні є зріз ураженої рослини: при некрозі серцевини відбувається некроз тканин, при бактеріальному раку — потемніння судин з виділенням бактеріального слизу.

Екологія збудника. Джерелом інфекції є насіння. Захворювання розвивається повільно і чіткі симптоми з'являються в період дозрівання плодів. До того часу бактерії розповсюджуються по всій рослині і вона є джерелом інфекції. Джерелом інфекції можуть бути рослинні рештки з рослин першого обороту.  Розвитку симптомів некрозу серцевини стебла сприяє висока температура вдень з 11 до 15 год і низька вночі, рослини в'януть і гинуть за 2— 3 дні.

 

Препараты для лечения бактериозов:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериальные болезни томатов:

Черная бактериальная пятнистость томатов

Некроз листьев томатов

Мягкая гниль томатов

Бактериальный ожог листьев томатов

Бактериальный вилт томатов

Бактериальная крапчатость томатов

Бактериальный рак томатов

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Другие статьи