Корзина
82 отзыва
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Симптомы черной бактериальной пятнистости томатов, Xanthomonas vesicatoria

Симптомы черной бактериальной пятнистости томатов, Xanthomonas vesicatoria

Хвороба проявляється на всіх надземних органах рослин від фази сходів до дозрівання плодів.

Синоніми хвороби: Парша, плодова парша, чорна парша.

Збудник хвороби: Xanthomonas vesicatoria (Doidge 1920) Vauterin et aI. 1995.

Застарілі назви збудника: Bacterium vesicatoria Doidge 1920, Xanthomonas campestris pv. vesicatoria (Doidge 1920) Dye 1978.

Історія відкриття, розповсюдження, шкідливість. Чорну бактеріальну плямистість томатів вперше встановлено в 1920 р. Е. Дойджом у Південній Африці. Хвороба розповсюджена в США, Канаді, Бразилії, Південній Африці, Південній Австралії, Західній Європі. В Радянському Союзі цю хворобу було виявлено в 1936 р. К.Н. Яциніною в Південному Казахстані, де і тепер є дуже шкідливою хворобою. Згодом цю хворобу виявлено в інших регіонах, у тому числі і в Україні. Зареєстровано випадки ураження рослин до 85%. У багатьох районах колишньої Югославії розповсюдження хвороби сягало 100%,  що призводило до різкого зниження урожайності і якості плодів.

Симптоми. На листі з'являються водянисті діаметром 1— 2 мм, круглі або неправильної форми плями. В центрі тканина майже чорна, навколо — жовтувата. Іноді хвороба проявляється в вигляді чорних смужок. На черешках і стеблах плями видовженої форми, чорні, при масовому ураженні зливаються, листя жовтіє і відмирає. У дорослих рослин плями часто концентруються по краях листя, спричинюючи їх скручування. Уражені рослини погано розвиваються, листя засихає і рослини гинуть. Сильний розвиток плямистості призводить до інтенсивної дефоліації, іноді до 76%. На плодах хвороба має вигляд парші. Спочатку з'являються темні випуклі цяточки, оточені водянистою облямівкою, потім плями збільшуються до 6— 8 мм, особливо біля плодоніжки.

Центральна частина плям може випадати і тоді ураження має вигляд виразок. На зелених плодах плями поверхневі, а на зрілих — тканина під плямами може загнивати.

Екологія збудника. Головним джерелом інфекції є насіння і рослинні рештки. В сухих рослинних рештках бактерії можуть зберігатися до 2-х років. Джерелом інфекції у відкритому ґрунті є рослини-самосіянці, в основному з родини пасльонових, які можуть пошкоджуватися на 95% через 8 місяців після вирощування томатів.

В листя бактерії проникають через продихи. Ступінь ураження значно збільшується при пораненні листових волосків і епідермісу.

 

Препараты для лечения черной бактериальной пятнистости томатов:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериозы томатов:

Некроз сердцевины стеблей томатов

Некроз листьев томатов

Мягкая гниль томатов

Бактериальный ожог листьев томатов

Бактериальный вилт томатов

Бактериальная крапчатость томатов

Бактериальный рак томатов

 

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Другие статьи