Корзина
82 отзыва
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Угловатая пятнистость сои. Признаки бактериоза Pseudomonas savastanoi pv. glycinea

Угловатая пятнистость сои. Признаки бактериоза Pseudomonas savastanoi pv. glycinea

Збудником кутастої плямистості уражуються усі надземні частини рослини на всіх фазах росту і розвитку, але значно частіше ураження зустрічається на листі у фазі цвітіння, на проростках та сім'ядолях.

Синоніми хвороби: Бактеріальна плямистість, бактеріальний опік.

Збудник хвороби: Pseudomonas savastanoi pv. glycinea (Coerper 1919) Gardan et а1. 1992.

Застарілі назви збудника: Bacterium glycineum Coerper 1919, Bacterium sojae Wolf 1920, Phytomonas glycinea Coerper 1919, Burkholder 1926, Pseudomonas sojae (Wo1f 1920) Burkholder 1926, Pseudomonas sojae (Wo1f 1920) Stapp 1928, Pseudomonas glycinea Coerper 1919, Pseudomonas syringae pv. ,glycinea (Coerper 1919) Young, Dye et Wilkie 1978.

Історія відкриття, розповсюдженість, шкідливість. Кутаста плямистість сої надзвичайно розповсюджена та шкідлива у всіх регіонах, де вирощують сою. У 1916 р. Н. Накано в Японії вперше виділив із сої збудник кутастої плямистості і назвав його Pseudomonas glycinea.

Детальніше хворобу та збудник вивчали у 20-х роках ХХ ст. дослідники в Америці. Появу кутастої плямистості реєстрували у Маньчжурії, у різних частинах Китаю та Японії. Цей самий збудник виділив Ху Цзи-чен у Московській області (1959 р.).

В Україні М.С. Заянчківська (1938 р.) виділила збудника кутастої плямистості з сім'ядолей. Пізніше цей бактеріоз було описано А.К. Лещенко зі співавт.  В.О. Мурас (1964 р.) провела порівняльні дослідження усіх виявлених нею шкідливих збудників сої на території України і детально охарактеризувала збудник кутастої плямистості Р. savastanoi pv. glycinea.

Симптоми. Уражені сім'ядолі сої спочатку маслянисті сіро-коричневого, сіро-чорного забарвлення. Частина тканини, яка ближче до краю, світло-коричнева, розовувата, має темно-коричневу облямівку. Буває, що край сім'ядолі неначе поїдений. Плями можуть бути гладенькими, плоскими, щільними у центрі та по краях поверхні сім'ядолi, або зануреними на 1-3 мм. На підсім'ядольному коліні утворюються бурo-коричневі, подовжені плями або смуги.

На листі спочатку плями дрібні, кутасті, маслянисті, просвічуються на світлі. На молодому листі звичайно з'являються 2-3 плями. Уражена тканина жовтого, світло-коричневого кольору, потім вона темнішає і має жовтувато-оранжевий ореол. Плями розміщуються біля дрібних жилок по всій поверхні листа, але частіше по краю листа. 3 часом уражені ділянки збільшуються у розмірах, набувають різних відтінків коричнево-чорного кольору. Тканина у місцях ураження випадає, листя набувають дірчастого вигляду. На поверхні плями іноді виступає ексудат. Інколи ураження починається з черешка або жилки листка.

На стеблі розвиваються подовжені світло-коричневі плями довжиною 5-20 см, які згодом темніють. На бобах плями округлі слабомаслянисті, темно-коричневі, інколи чорнуваті, сухі. Уражене насіння, порівняно зі здоровим, має менші розміри, зазвичай має тьмяну зморшкувату поверхню. На насінні можуть з'являтися сіро-коричневі сухі плями, тріщини. За сприятливих умовах масове ураження сої Р. savastanoi pv. може посилитися у другій половині літа, коли відбувається вторинне зараження рослин. Збудники кутастої плямистості та пустульного бактеріозу можуть одночасно уражувати сою. Це так звана «су місна інфекція».

Відомо близько 10-ти рас Р. savastanoi pv. glycinea. Расовий склад збудника в окремій області або території кількох країн може бути визначений на наборі сортів-диференціаторів.

Екологія збудника. Р. savastanoi pv. glycinea зберігається у рослинних рештках, може деякий час (10-20 днів) перебувати у ґрунті, але постійно у ґрунті не зберігається.

Збудник кутастої плямистості може розповсюджуватися під час дощу або переноситися комахами. Головний шлях передачі інфекції через насіння. Збудник кутастої плямистості сої може перебувати на рослині в епіфітній фазі.

 

Препараты против угловатой пятнистости сои:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериозы сои:

Ржаво-бурая пятнистость сои

 Дикий ожог сои

Пустульный бактериоз сои

Бактериальный хлороз сои

Бактериальное увядание сои

Бактериальная полосатость стебла сои

 

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Другие статьи