Корзина
82 отзыва
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Симптомы распространения дикого ожога сои

Pseudomonas syringae pv. tabaci нa сім'ядолях і листі сої утворює світло-бурі некротичні плями різних розмірів, оточені широким жовтим ореолом.

Синонім хвороби: Бактеріальна рябуха сої.

Збудник хвороби: Pseudomonas syringae pv. tabaci (Wo1f & Foster 1917) Young, Dye & Wilkie 1978.

Застарілі назви збудника: Bacterium tabacum Wo1f and Foster 1917, В. emend. Wo1f & Foster 1918, Phytomoпas tabucue (Wo1f & Bergey et al. 1923), Phytomonas tabaca (Wo1f & Foster 1918) Bergey et al. 1950, Pseudomonas tabaci Woif & Foster 1917.

Історія відкриття, розповсюдженість, шкідливість. Р. syringae pv. tabaci є відомим і широко розповсюдженим збудником бактеріальної рябухи тютюну та махорки. Вперше на сої його виявили у 1943 р. в Америці. У 1944 р. було багато повідомлень про наявність цієї хвороби сої у всіх районах США. За даними В. Елінгтон (1945 р.) штами, виділені із сої, за своїми морфологічними, фізіологічними та патогенними властивостями не відрізняються від штамів, виділених з тютюну. Для ідентифікації збудника дикого опіку сої дуже важливим є спостереження М. Бабовіч, Р. Нумік (1966 р.) про те, що Р. syringae pv. tabaci в експерименті спричинює інфекційний процес на Nicotiana tabacum, Nicotiana glutinosa та сої і цим відрізняється від Р. syringae pv. glycinea, яка уражає тільки сою.

Симптоми. Хвороба з'являється спочатку на нижньому листі і швидко розповсюджується у вологу погоду. Плями збільшуються і утворюють великі ділянки ураженої тканини, уражене листя опадає. Якщо листя залишається на кущі, то асиміляційна поверхня значно зменшується, що знижує урожай соломи і зерна.

Р. syringae pv. tabaci виділяє екзотоксин, який спричинює на листі сої такі самі ураження, як і жива культура. Токсин є антиметаболітом деяких важливих факторів росту рослин.

Екологія збудника. Джерелом інфекції Р. syringae pv. tabaci є бур'яни і рослинні рештки сої. В ґрунті збудник не виживає. Може деякий час бути у епіфітному стані на вегетуючих рослинах сої.

Представлені бактеріози  найпоширенішими серед збудників захворювань сої. Виникнення та розповсюдження цих трьох бактеріозів у різних регіонах України та інших країнах відбувається щороку за такою схемою: до цвітіння сої переважають збудники кутастої плямистості або змішаної інфекції — кутастої плямистості та пустульного бактеріозу, у цей період спостерігаються симптоми дикого опіку. У період дозрівання сої переважає збудник пустульного бактеріозу. Шкідливість кожного з цих збудників вища ніж у поєднанні.

 

Препараты против дикого ожога сои:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериальные болезни сои:

 

Пустульный бактериоз сои

Ржаво-бурая пятнистость сои

Угловатая пятнистость сои

Бактериальный хлороз сои

Бактериальное увядание сои

Бактериальная полосатость стебла сои

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Другие статьи