Корзина
81 отзыв
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Язвенный некроз винограда, Xanthomonas campestris pv. viticola. Симптомы бактериоза

Язвенный некроз винограда, Xanthomonas campestris pv. viticola. Симптомы бактериоза

На листках рослин, уражених Х. саmрestris pv. vitiсola, утворюються темно-коричневі плями діаметром 1-2 мм, які згодом зливаються, формуючи великі некротичні зони.

Синонім хвороби: Бактеріальна виразка винограду.

Збудник хвороби: Xanthomonas campestris pv. viticola (Nayudu 1972) Dye 1978. Застаріла назва збудника: Pseudomoпas viticola Nayudu 1972.

Історія відкриття, розповсюдження, шкідливість. Уперше хворобу, яка мала локальний характер, було виявлено в Індії в 1969 р., а патоген виділено та описано як Р. viticola y 1972 р. У 1998 р. виразковий некроз виявлено в Бразилії на винограді Red Globe. Висока генетична спорідненість штамів із Бразилії та типового штаму з Індії підтримує гіпотезу, що бактерія, можливо, походить із Індії і була інтродукована через заражений рослинний матеріал. Ймовірно, такі інтродукції були неодноразовими, однак бактерія не проявляла себе до літа 1998 р., коли склалися сприятливі для неї кліматичні умови. Існує інша гіпотеза, що бактерії, можливо, були інтродуковані іншими потенційними хазяїнами, зокрема манго (Mangifera indica L.), яке вирощують у цьому самому регіоні, та Azadirachta indica А. Juss. (Meliaceae), які висаджують у вітрозахисних смугах. Резерватором і джерелом інфекції може бути також Phyllаmthux maderaspatensis L. (Euphorbiaceae).

Симптоми. Інфіковане листя висихає, залишаючись тривалий час на пагоні і опадає після руйнування значної частини листкової пластинки.

На черешках листків, судинах, пагонах, розгалуженнях гребеня грон утворюються видовжені (1-2 см) некротичні виразки, які з часом темніють. Відмічено сильне ураження листків і пагонів винограду сорту Anab-е-Shahi в Індії та Red Globe в Бразилії.

Екологія збудника. Первинним джерелом інфекції є уражене старе сухе листя і виразки на пагонах винограду. Додатковим джерелом, особливо в районах, де виноград вирощується вперше, можуть бути Azadirachta indica A. Juss., Maпgifera indica L. та Phyllanthus maderaspateпsis L., що є хазяїнами Х. сатреstris pv. viticola. Зараження може відбуватися впродовж усього року, але найсприятливішими для інфекції є дощові періоди.

Збудник поширюється при обрізуванні винограду. Уражуваність винограду виразковим некрозом була найбільшою (76,8 %) за обрізування на початку вересня і значно нижчою (5,6 %), коли обрізування починали з другого тижня жовтня.

 

Препараты против язвенного некроза винограда:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериозы винограда:

Болезнь Пирса винограда

Бактериальные пятнистости листьев винограда

Бактериальный рак винограда

Бактериальный некроз винограда

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Предыдущие статьи