Корзина
82 отзыва
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Симптомы гнили корней рапса

Симптомы гнили корней рапса

Патогени частіше уражують ріпак озимий, знижуючи його зимостійкість.

Збудники хвороби:

1.              Xanthomonas campestris (Раттеl 1895) Dowson 1939.

2.              Pseudomonas fluoresceпs (Trevisan 1889) Migula 1895.

Застаріла назва збудника: Pseudomonas fluorescens var. napi Peresypkin 1956.

Історія відкриття, розповсюдження, шкідливість. Хвороба давно відома в Україні, однак детaльно її почали вивчати лише в 1948 р. Гниль коренів ріпаку - комплексна хвороба, яку спричинюють два патогени. Нині вона є основним бактеріозом ріпаку в Україні, що призводить до втрат 25 % урожаю (деякими роками - 40-70 %). У Білорусі 50 % і більше ріпаку озимого може уражатися цією хворобою, що різко знижує урожайність насіння. В несприятливі для перезимівлі роки гине 50-100 % рослин.

Симптоми. Розвиток захворювання починається наприкінці вересня або на початку жовтня з утворення порожнин всередині коренів, особливо біля кореневої шийки. Згодом серцевина та інші тканини кореня буріють. Восени захворювання зовні майже непомітне і його симптоми можна виявити тільки на поздовжньому розрізі кореня. На початку весни, особливо після безсніжної зими з різкими коливаннями температури, більшість уражених коренів ослизнюється і розмочaлюється, що призводить до загибелі рослин. При цьому розетка листя легко відділяється від головного кореня.

Іноді в уражених рослин утворюється нове листя за рахунок поживних речовин головки кореня, але вони не доростають до нормальних розмірів, в'януть і засихають. За сприятливих умов зимівлі уражені рослини плодоносять, але дають урожай на 30-40 % менший ніж здорові.

Екологія збудника. Джерелом інфекції можуть бути рештки уражених коренів ріпаку озимого та інших капустяних, особливо свиріпи. Переносником збудників є ріпаковий пильщик, капустяна муха та інші комахи. Насінням Р. fluorescens не поширюється.

Розвиток хвороби підсилює внесення у ґрунт підвищених норм азотних добрив, різкі коливання температури у весняний період, а також сівба у надто пухкий ґрунт. Ущільнення ґрунту до і після сівби, внесення під сівбу кaлійних і фосфорних добрив, особливо в суміші з мікродобривами, знижують шкідливість бактеріозу і підвищують зимостійкість рослин.

Підвищеною стійкістю до бактеріозу характеризуються сорти ріпаку озимого Митницький 2 і Благодатний.

 

Препараты для предупреждения гнили корней рапса:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

 Бактериальный ожог рапса

 

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Другие статьи