Корзина
82 отзыва
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Бактериальная угловатая пятнистость листьев земляники, Xanthomonas fragariae. История открытия, распространения, вредность

Бактериальная угловатая пятнистость листьев земляники, Xanthomonas fragariae. История открытия, распространения, вредность

Під впливом Х. fragariae спочатку лише на нижній поверхні листків між судинами з'являються дрібні (1-4 мм) кутасті водонасичені плями, напівпрозорі на просвіт і темні за верхнього освітлення.

Збудник хвороби: Xanthomoпas fragariae Kennedy & King 1962.

Історія відкриття, розповсюдження, шкідливість. Х. fragariae є єдиною бактерією, що спричинює економічно значущу бактеріальну хворобу садової суниці (Fragaria Х ananassa). Вперше її було виявлено в 1960 р. у Міннесоті (США), можливо вона поширилася звідти через заражений садивний матеріал. У Вісконсині (США) хвороба спричинила втрату 75 % плодів. Нині захворювання поширено на більшості континентів, де вирощують суницю, зокрема в Європі, Америці, Азії, Австралії і Новій Зеландії. В Європі хвороба призводить до значних втрат, а патоген Х. fragariae має регіональний (А2) карантинний статус.

Збудник уражує тільки сорти і. гібриди садової суниці. F. chiloensis, a також дикі види F. vesca i F. virginiana. Ha уражених ділянках урожай постійно зменшується на 5-12 %. Бактеріальна кутаста плямистість листя суниці є підступною і потенційно небезпечною хворобою, оскільки Х. fragariae легко передається через безсимптомні рослини.

Симптоми. За високої відносної вологості повітря може з'являтися білий, кремовий або жовтий бактеріальний ексудат, який згодом підсихає у вигляді білих плівочок. Плями збільшyються і зрештою зливаються, на цій стадії їх видно і на верхній поверхні. листка. Відмерлі тканини листка мають вигляд червонувато-коричневих неправильної форми плям, які, підсихаючи, рвуться. Зливаючись, плями охоплюють велику ділянку листка і заражене листя виглядає обпаленим або зів'ялим. Симптоми бактеріальної кутастої плямистості листя можуть бути переплутані із спричиненими Mycosphaerella fragariae, Diplocarpon earliana та Х. arboricola pv. fragariae. Листя суниці найсприйнятливіше до X fragariae y віці від 2 тижнів до 2 місяців. Молодше і старше листя стійке до інфекції. Сильно заражене листя може відмирати у випадку, якщо бактеріальна інфекція потрапляє у великі судини.

Проникнувши у судини, бактерії можуть також спричинити системну інфекцію. У важких випадках уражені судини стають темно-коричневими до чорних, аналогічно спричиненим Phytophthora cactorum. Системна інфекція може також проявлятися в ураженні розетки, подібної до антракнозної гнилі (Соllеtotrichum acutatum).

Бактерія може уражувати квіти, чашолистики плодів, але не плоди. Інфіковані чашолистики темніють і сохнуть, знижуючи товарний вигляд плодів. За системного ураження бактерії може бути виділено із коренів, розеток, черешків, столонів і дочірніх рослин.

Екологія збудника. Джерелом первинної інфекції навесні є заражені трансплантати, системно інфіковані рослини, які перезимували, та відмерле листя. X fragariae стійка до несприятливих умов, таких як висушування, може виживати впродовж тривалого часу (2,5 року) в рештках сухого листя. X fragariae виживає також у літніх розсадниках і. може передаватися через вуса суниці.

Джерелом вторинної інфекції можуть бути бактерії з ексудату за умов високої вологості. Х. fragariae переносяться від рослини до рослини бризками води від дощу або зрошення, а також механічно при збиранні урожаю. Бактеріальні клітини проникають у рослину через продихи та гідатоди за наявності росяних та гутаційних крапель. Інфікування розетки відбувається через рани або від ураженого листя. Впродовж вегетаційного періоду може відбуватися кілька циклів вторинних інфекцій.

Вирішальним чинником, який допомагає інфекції поширюватись, є висока вологість повітря (понад 90 %), помірні — до низьких денні температури (близько 20 °С) та близькі до замерзання нічні.

 

Препараты против бактериальной угловатой пятнистости листьев земляники:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериозы земляники:

Бактериальное увядание листьев земляники

Симптомы краевого хлороза листьев земляники

Симптоми бактеріальної виродливості суниці

 

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Предыдущие статьи