Корзина
82 отзыва
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Бактериальное увядание листьев земляники, Xanthomonas arboricola pv. fragariae.Симптомы, распространения, вредность

Бактериальное увядание листьев земляники, Xanthomonas arboricola pv. fragariae.Симптомы, распространения, вредность

На початковій стадії захворювання на нижній поверхні листків різного віку виникають дрібні червонувато-коричневі ураження, які не є ні водонасиченими, ні напівпрозорими, як за ураження Х. fragariae.

 Збудник хвороби: Xanthomonas arboricola pv. fragariae Janse et al. 2001.

Історія відкриття, розповсюдження, шкідливість. Уперше хворобу виявлено в 1993-95 р. у Північній Італії. Вочевидь, вона є у Франції, оскільки деякі штами, виділені там і описані як Х. fragariae, зрештою було ідентифіковано як Х. arboricola pv. fragariae. Згодом збудник виявили на безсимптомних рослинах у Туреччині. Економічне значення хвороби ще не визначено.

Симптоми. Ha зовнішній поверхні. листків ураження виглядають як червонуваті плями. Бактеріальний ексудат ніколи не виділяється. Через деякий час ділянки ураження збільшуються і навколо них з'являється хлоротична зона. В деяких випадках уздовж краю листків з'являються коричневі V-подібні ураження, оточені хлоротичною зоною. Уражені жилки і черешки чорніють. Пізніші симптоми схожі на ті, що спричинює Х. hortorum pv. pelargonii на Pelargonium spp. i Х. campestris pv. campestris нa хазяїнах з родини капустяних. Уражені тканини ніколи не водонасичуються, як за інфікування Х fragariae. Кінцева стадія захворювання характеризується повним пожовтінням і. в'яненням листя. Не виявлено симптоми захворювання на квітках, квітконіжках чи плодах.

Екологія збудника. Симптоми бактеріального в'янення листя спостерігаються здебільшого на суниці восени, коли вологість повітря висока. Хвороба виявляється частіше у відкритому ґрунті, ніж у закритому.

Х. arboricola pv. fragariae, на відміну від Х. fragariae, за цггучного зараження може спричинювати слабо виражені симптоми на Begonia natalensis, Ficus elastica i Philodendron scandens. Інколи з уражених рослин суниці можуть бути водночас виділені Х. arboricola pv. fragariae та Х. fragariae, що вказує на наявність змішаної інфекції.

 

Препараты против бактериального увядания листьев земляники:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериальные болезни земляники:

Симптомы краевого хлороза листьев земляники

Бактериальная угловатая пятнистость листьев земляники

Симптоми бактеріальної виродливості суниці

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Другие статьи