Корзина
82 отзыва
+38 (067)7080532
Контакты
ТОВ "Всесвіт Захисту Рослин"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677080532САЖЕНЦЫ
+380977247085КОНСУЛЬТАЦИЯ
+380950405715МИКРОУДОБРЕНИЯ
+380950405715МИНЕРАЛИС
+380975958498ВИНОГРАДНИК
Андрей, Анна
УкраинаКиевВасильков, Мелитополь, Первомайское, Борисполь

Симптомы краевого хлороза листьев земляники, Candidatus

Симптомы краевого хлороза листьев земляники, Candidatus

В розсадниках і полі симптоми крайового хлорозу листя з'являються на молодих рослинах у вигляді пожовтіння або почервоніння листкової пластинки, спочатку з нижнього боку, а згодом і зверху.

Збудник хвороби: Caпdidatus Phlomobacter fragariae Zreik et aI. 1998.

Історія відкриття, розповсюдження, шкідливість. Крайовий хлороз листя — нова хвороба суниці (Fragaria x ananassa Duchesne), виявлена в розсадниках та польових плантаціях Іспанії (1984 р.), Франції (1988 р.) [22] та Північної Італії (2005-2006 рр.). Бактерія уражує високий відсоток рослин всіх сортів суниці. Так, у 1990 р. у розсадниках рослини із симптомами крайового хлорозу листя становили 35 % загальної кількості 59-ти сортів у 38-ми розсадниках. У полі середній відсоток інфікованих рослин становив 20 %. У 1991 р. на деяких полях зараженість рослин сягала 90 %. У Франції хвороба поширеніша на півдні, ніж на півночі.

Електронною мікроскопією визначено наявність у флоемі уражених рослин бактерієподібного організму розміром 0,2-0,27 х 4,0 µm, він фарбується 4',6-діамідіно-2-феніліндолом і належить до гама 3-протеобактерій. Са. Р. fragariae не росте на живильних середовищах. Вважають, що збудниками захворювання можуть бути два флоемообмежені бактеріальні патогени з різним географічним поширенням.

Симптоми. Зміна забарвлення листя починається з країв листка і розвивається по краю до черешка, скручуючись догори, листя набуває форми чаші. Молоді уражені листки дуже дрібні — у десять раз менші за здорові, з типовими симптомами крайового хлорозу 1— 2 мм завширшки. При цьому відсутні симптоми міжсудинного хлорозу. Черешки листків укорочені. Некроз кореневої системи починається з кінчиків коренів і поширюється до розетки. Однак розмір і форма розетки залишаються нормальними. В цілому, ріст рослин помітно уповільнюється, коренева система редукує. Захворювання не впливає на кількість плодів, однак вони стають дрібними і спотвореними (скривленими). Доспілі плоди фіолетово-червоні, дуже м'які і кислі, втрачають товарну якість.

Екологія збудника. Крайовий хлороз суниці. проявляється в розсадниках і полі на деяких рослинах довільно і поширюється стрибкоподібно. За вирощування рослин суниці під пластиковими тунелями захворювання, яке починається в середині рядів, поширюється до їх країв. У кінці сезону всі рослини в тунелі можуть бути інфіковані.

Збудник уражує материнські рослини, а також F1 і F2 дочірні. рослини більшості сортів старої і нової селекції. F1 і F2 дочірні рослини зазвичай інфікуються природною передачею патогену, хоча інколи — через пагони від зараженої материнської рослини.

Са. Р. fragariae може ефективно передаватися за допомогою Cixius wagneri (China), популяція якого надзвичайно мінлива з року в рік. В умовах теплиць переносником збудника може бути білокрилка Trialeurodes vapvrariorum (Westwood), в організмі якої Са. Р. fragariae успішно розмножується.

 

Препараты против краевого хлороза листьев земляники:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Другие бактериальные болезни земляники:

Бактериальное увядание листьев земляники

Бактериальная угловатая пятнистость листьев земляники

Симптоми бактеріальної виродливості суниці

facebook twitter

ФІТОПАТОГЕННІ БАКТЕРІЇ, БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РОСЛИН: Монографія/Р.І. Гвоздяк, Л.А. Пасічник, Л.М. Як

Другие статьи