Некроз прищеплювального вузла персика. Препарати для запобігання розвитку бактеріозів
Синоніми хвороби: Хвороба фоні, побуріння листових жилок.
Збудник хвороби: рикетсієподібні організми.
Симптоми. На штамбі в районі кореневої шийки у хворих дерев утворюються потовщення, які розташовуються, як правило, нижче рівня ґрунту. Кора в місцях потовщення трухлява, губчаста. Некротизація провідних судин порушує надходження поживних речовин і відтік пластичних компонентів. Під корою, в місці з'єднання єднання прищепи з підщепою, утворюється розвинуте некротичне кільце. У цьому місці дерева легко ламаються.
В уражених молодих 4-5-річних деревах спостерігається рясна камедетеча, серцевина штамбу некротизована, кора потовщена, трухлява, губчаста, із зусиллям відокремлюється від деревини, забарвлена в білі-оранжевий колір.
На початку серпня частіше центральна, рідше бокові жилки листя, слабо червоніють. Як правило, почервоніння починається в апікальній частині центральної жилки, а потім переходити на всю жилку. В середині або наприкінці вересня деякі ділянки почервонілих жилок буріють. Побуріння жилок часто супроводжується скручуванням листя угору уздовж центральної жилки. Інтенсивність і швидкість прояву симптомів захворювання на листях залежать від сприйнятливості сорту, стадії захворювання, погодніх умов. Опадання листя у хворих дерев починається раніше, ніж у здорових. Симптоми хвороби відсутні або слабо помітні на молодому листі верхівки однорічного приросту. Найінтенсивніше симптоми проявляються на листях середнього ярусу. Побуріння листових жилок інтенсивно розвивається у роки з сухим спекотним літом. У хворих дерев плоди дрібні, білі забарвлені, з гіркуватим присмаком, передчасно опадають. Взагалі хвороба належить до повільноплинних хронічних уражень дерев.
Прояв ураження на листі є вторинними ознаками захворювання, а первинні — це патологія на штамбі у місці прищепи. Симптоми на листі, пагонах, плодах і корі при некрозі вузла прищепи персика схожі з симптомами ямчастості деревини, альо на штамбі — різняться, і тому дослідники считают, що це різні хвороби.
Клітини первинної і частково вторинної флоеми побурілих і почервонілих листових жилок некротизовані. Крім того, спостерігають деякі некротичні клітини у зоні переходу вторинної ксилеми у вторинну флоему. В зоні переходу вторинної ксилеми у вторинну флоему побурілих жилок виявлено рикетсієподібні тіла, поліморфні за розміром, формою і внутрішньою структурою, розміром 300-800 нм в діаметрі, які відсутні у здорових дерев, що стало підставою вважати ці організми збудником хвороби. Але автори не відтворювали захворювання штучним зараженням, хоча рикетсієподібні бактерії виділяли на модифіковане безклітинне штучне середовище. Бактерії виділені з коріння, кори штамбу, скелетних гілок, гілок молодих пагонів, черешків і насіння персика. Патоген продукує токсичні речовини.
Средства защиты растений для лечения бактериальных заболеваний косточковых культур:
Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л
Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л
Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л
Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л
Інші бактеріальні хвороби плодових насаджень
Бактеріальна плямистість листя кісточкових
Кошлатий корінь яблуні і груші
Бактеріальний некроз кори яблуні і груші
Бактеріальний некроз кори кісточкових плодових дерев
Бактеріальний опік кісточкових
Чорний бактеріоз яблуні і груші
Бактеріальний опік листя черешні
Бактеріальна плямистість незрілих плодів персика
Дырчатая бактеріальна плямистість кісточкових
Вірменський бактеріоз абрикосів
Бактеріальна гнилизна кори яблуні
- Бактеріальний некроз винограду (Xylophidus ampelinus), симптоми захворюванняХвороба проявляється на початку вегетації, особливо сильно в роки з холодною і вологою весною. Пошкоджується, в основному, нижня частина виноградної лози, що уповільнює її зростання.Бактеріальний некроз винограду (Xylophidus ampelinus), симптоми захворювання
- Эрвиния амиловора. Способи лікування і ПРЕПАРАТИБіопрепарати та інші способи для лікування небезпечного захворювання плодових - Бактеріальний опік яблуні, груші, айви. Ці ж бактерії знищують сади черешні на півдні УкраїниЭрвиния амиловора. Способи лікування і ПРЕПАРАТИ