Кошик
105 відгуків
" Всесвіт Захисту Рослин "
+380 (67) 708-05-32
+380 (95) 040-57-15
+380 (97) 595-84-98

Некроз прищеплювального вузла персика. Препарати для запобігання розвитку бактеріозів

Синоніми хвороби: Хвороба фоні, побуріння листових жилок.

Збудник хвороби: рикетсієподібні організми.

Симптоми. На штамбі в районі кореневої шийки у хворих дерев утворюються потовщення, які розташовуються, як правило, нижче рівня ґрунту. Кора в місцях потовщення трухлява, губчаста. Некротизація провідних судин порушує надходження поживних речовин і відтік пластичних компонентів. Під корою, в місці з'єднання єднання прищепи з підщепою, утворюється розвинуте некротичне кільце. У цьому місці дерева легко ламаються.

В уражених молодих 4-5-річних деревах спостерігається рясна камедетеча, серцевина штамбу некротизована, кора потовщена, трухлява, губчаста, із зусиллям відокремлюється від деревини, забарвлена в білі-оранжевий колір.

На початку серпня частіше центральна, рідше бокові жилки листя, слабо червоніють. Як правило, почервоніння починається в апікальній частині центральної жилки, а потім переходити на всю жилку. В середині або наприкінці вересня деякі ділянки почервонілих жилок буріють. Побуріння жилок часто супроводжується скручуванням листя угору уздовж центральної жилки. Інтенсивність і швидкість прояву симптомів захворювання на листях залежать від сприйнятливості сорту, стадії захворювання, погодніх умов. Опадання листя у хворих дерев починається раніше, ніж у здорових. Симптоми хвороби відсутні або слабо помітні на молодому листі верхівки однорічного приросту. Найінтенсивніше симптоми проявляються на листях середнього ярусу. Побуріння листових жилок інтенсивно розвивається у роки з сухим спекотним літом. У хворих дерев плоди дрібні, білі забарвлені, з гіркуватим присмаком, передчасно опадають. Взагалі хвороба належить до повільноплинних хронічних уражень дерев.

Прояв ураження на листі є вторинними ознаками захворювання, а первинні — це патологія на штамбі у місці прищепи. Симптоми на листі, пагонах, плодах і корі при некрозі вузла прищепи персика схожі з симптомами ямчастості деревини, альо на штамбі — різняться, і тому дослідники считают, що це різні хвороби.

Клітини первинної і частково вторинної флоеми побурілих і почервонілих листових жилок некротизовані. Крім того, спостерігають деякі некротичні клітини у зоні переходу вторинної ксилеми у вторинну флоему. В зоні переходу вторинної ксилеми у вторинну флоему побурілих жилок виявлено рикетсієподібні тіла, поліморфні за розміром, формою і внутрішньою структурою, розміром 300-800 нм в діаметрі, які відсутні у здорових дерев, що стало підставою вважати ці організми збудником хвороби. Але автори не відтворювали захворювання штучним зараженням, хоча рикетсієподібні бактерії виділяли на модифіковане безклітинне штучне середовище. Бактерії виділені з коріння, кори штамбу, скелетних гілок, гілок молодих пагонів, черешків і насіння персика. Патоген продукує токсичні речовини.

 

Средства защиты растений для лечения бактериальных заболеваний косточковых культур:

Биофунгицид ЦИДОКС ПРО "Минералис", антибиотик, антисептик , 10 л

Биофунгицид, АНТИБИОТИК Цидокс Про,1 л

Микроудобрение Микро-Минералис (медь), 10 л

Антисептик "ЛС-1", антибактериальное средство, Минералис Украина, 10 л

 

Інші бактеріальні хвороби плодових насаджень

 Бактеріальна плямистість листя кісточкових

Кошлатий корінь яблуні і груші

Эрвиния амиловора

Бактеріальний некроз кори яблуні і груші

Бактеріальний некроз кори кісточкових плодових дерев

Кореневий рак яблуні і груші

Эрвиния амиловора яблуні

Бактеріальний опік кісточкових

Чорний бактеріоз яблуні і груші

Туберкульоз яблуні

Бактеріальні галли вишні

Бактеріальний опік листя черешні

Кореневий рак кісточкових

Клаптевий бактеріоз груші

Ямчастость дерев кісточкових

Ранній опік черешні

Апоплексия дерев персика

Бактеріальна плямистість незрілих плодів персика

Дырчатая бактеріальна плямистість кісточкових

Вірменський бактеріоз абрикосів

Бактеріальна водянка сливи

Бактеріальна гнилизна кори яблуні

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner